השאירו פרטים להרשמה מוקדמת בהנחה

תודה שנרשמת

קורס מורים לאשטנגה וויניאסה יוגה בירושלים 
מקיף, יסודי ומעמיק

קורסים קרובים

שנה א׳ - לקבלת תעודת מדריך.ת יוגה

 אוקטובר 2022 - ימי חמישי בשעות 09:30-14:30

מיועד לתלמידים חדשים עם ניסיון בתרגול של חצי שנה לפחות. 


שנה ב׳  - לקבלת תעודת מורה מוסמך ליוגה 

אוקטובר 2022 - ימי רביעי בשעות 09:30-14:30


מיועד לתלמידים  שסיימו בהצלחה את שנה א' וכן לבוגרי קורסים אחרים שסיימו לימודים בהיקף 250 שעות לימוד.

הקורס מתקיים בסטודיו מחולה, בבית הנוער העברי בירושלים.

קורס מורים נשימה
טריקונאסנה אדג'סטינג.jpg
 

סילבוס

התמחות אישית וצפייה בשיעורים - משתתפי/ות הקורס יתבקשו לבוא לצפות בשיעורים החל מסוף השנה הראשונה ולשמש כאסיסטנטים/ות החל מאמצע השנה השנייה. כמו כן, על המשתתפים/ות בקורס ללמד (בני-זוג, אחים, חברים וכו')) מספר שיעורים עליהם הם ידווחו. 

היסטוריה ופילוסופיה של היוגה (מרצה אורחת: סיגל ביבר. מורה מוסמכת ליוגה מטעם מכון וינגייט ולימודי יוגה תרפיה מטעם בית הספר ליוגה אינטגרטיבית של ציפי נגב ועוסקת בכך מאז שנת 2009. מלמדת את הפילוסופיה של היוגה שהיא פילוסופיה לשחרור מסבל ומכשירה מורים בתחום היוגה תרפיה) -  נערוך סקירה קצרה של ההיסטוריה של היוגה ושל הטקסטים המרכזיים במסורת היוגה. נעמיק בלימוד היוגה סוטרה של פטנג'אלי.

אנטומיה (מרצה אורח: מיכאל מן עסיס. פיזיותראפיסט בכיר המשלב בטיפול טכניקות מנואליות, קניזיולוגיה ישומית, דיקור מערבי ועוד. מתרגל יוגה מסור למעלה מ- 8 שנים) - נלמד אנטומיה ופיזיולוגיה בסיסית בהקשר לתרגול היוגה בדגש על מערכת השריר-שלד. נעסוק בפתולוגיות שכיחות אצל מתרגלי יוגה ונביט ב "נורות אדומות" ( סימני אזהרה חמורים) ו"נורות צהובות" ( סימני אזהרה מטרידים) ונלמד כיצד להתמודד איתן בשיעורים וכיצד להימנע מהן בתרגול.

אתיקה - נושא האתיקה הוא נושא חשוב בו נעסוק במהלך הקורס כיחידת לימוד עצמאית וכחלק משעורי הפדגוגיה. כיצד לגעת בתלמיד/ה באופן מכבד וטהור, החשיבות של שמירה על פרטיות התלמידים, אתיקה מקצועית בין מורים ועוד.

יוגה ככלי להתפחות אישית - היוגה היא כלי לחיים. במסגרת הקורס נבחן כיצד ניתן להשתמש בכלים מעולם היוגה על מנת למצוא איזון בחיי היום-יום, ולהגיע להגשמה עצמית.

The business of yoga - מה עושים עם כל הידע שלומדים בקורס? איך מתחילים ללמד ולהתפרנס מיוגה? איך בונים בסיס לקוחות (תלמידים...) יציב ונאמן. 

נקדיש זמן לקראת סופו של הקורס לנושא חשוב זה .

תרגול אסאנות - תרגול והוראת התנוחות הם חלק מרכזי בקורס.
בשנה הראשונה נעמיק בתרגול הסדרה הראשונה על פי שיטת האשטנגה-וינאיסה. בשנה השנייה נמשיך לתרגול ויניאסה-דינאמית. נלמד רצפים של תנוחות וכיצד מחברים בינהן.


בניית תרגול אישי  - הוראת היוגה מבוססת בראש ובראשונה על תרגול אישי. הדרישה המרכזית בקורס היא תרגול יום-יומי. בקורס נלמד אותך כיצד לבנות תרגול אישי מדויק, יציב, ומתמשך.

פרנאימה ומדיטציה - כל מפגש בקורס יפתח בתרגול פרנאימה (טכניקות נשימה) ומדיטציה. נלמד כיצד לפתח תרגול כזה בבית וכיצד ללמד אותו לתלמידים.

פדגוגיה - ללמוד כיצד ללמד.
הפדגוגיה היא תחום רחב המתחלק לכמה נושאים: אדג'סטינג (הכוונה במגע), מודיפיקציות (התאמת התרגול), מיומנויות שפה ובניית מערכי שיעור.

אדג'סטינג -  כיצד להשתמש במגע על מנת ללמד את התנוחה, לעזור למתרגל להעמיק בתוכה ולדייק אותה. לכל תנוחה יש יותר מאפשרות אחת של אדג'סטינג. בקורס נלמד אילו הכוונות מתאימות לכל תנוחה ואילו הכוונות מתאימות למתרגלים שונים. נלמד לפתח רפרטואר אישי של אדג'סטינג.

מודיפיקציות - התאמת התרגול לתלמידים עם צרכים שונים כגון בעיות גב/ברכיים/כתפיים, נשים בזמן מחזור, הריון ואחרי לידה ועוד.

אמנות הדיבור - שימוש בשפה מתאימה, דימויים ומודעות לאינטונציה, על מנת לדייק את ההוראה ואת הדינמיקה בשיעור.

בניית מערך שיעור - תרגול האשטנגה הוא מובנה ומוכתב מראש. אולם יש יותר מדרך אחת ללמד את הסדרה הראשונה של האשטנגה יוגה. נחקור דרכים אלו ונבדוק מה היתרונות והחסרונות של כל אחת.
בהמשך נלמד לבנות שיעור ויניאסה הגיוני, תוך דגש על בחירת תנוחות המתאימות לכל רצף וחיבור הרצפים זה לזה באופן זורם מדוייק.

השאירו פרטים להרשמה מוקדמת בהנחה

תודה שנרשמת

הכירו את צוות הקורס

Michael.jpg

מיכאל מן עסיס

פיזיותרפיסט, בעל תואר שני mpt מאוניברסיטת בן גוריון. מטפל בגישה כוללת הרואה את המטופל כשלם.
מתמחה בשיטות fascial manipulation וקניזיולוגיה ישומית.

מטפל בקליניקה בירושלים באוכלוסיה מגוונת בין היתר שיקום אורטופדי בספורטאים/יות, רקדניות/ים, תלמידים ומורים ליוגה. משמש כפיזיותרפיסט של יחידה מובחרת בצה"ל. מתרגל יוגה כעשור.

מלמד אנטומיה בגישה יישומית המתחברת לעולם התנועה בכלל והיוגה בפרט.

sigal.jpg

סיגל ביבר

בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, מאוניברסיטת בר אילן ולימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית.

מורה מוסמכת ליוגה מטעם מכון וינגייט.

בשנת 2014 נפרדה מעיסוקה כיועצת ארגונית והתמסרה להוראת היוגה ,לטיפול ביוגה תרפיה, ולהקניית כלים מעולם היוגה להתמודדות עם משברים.

מרצה בקורסי מורים ומלמדת את הפילוסופיה של היוגה שהיא פילוסופיה לשחרור מסבל ומכשירה מורים בתחום היוגה תרפיה. חברת עמותת קדן- עמותה לקידום קיום, דעת ונועם ונמנת עם צוות ההוראה.

Zohar 02.jpg

זוהר שפירא מנצורה

מורה בכירה ליוגה , מלמדת משנת 2000.

רקדנית, מורה למחול, בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים משנת 1995,

בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה.

בוגרת קורס מורים בשיטת אשטנגה יוגה עם מירי וגלעד חרובי בשנת 2000.

למדה ויג'נאנה יוגה עם נגה ברקאי בשנת 2003-2004.

השתתפה בקורס העמקה למורים ליוגה בשיטת הויג'נאנה יוגה עם אורית סן-גופטה בשנים 2006-2008 ובקורסים שנתיים של יוגה תרפיה בשילוב BMC עם מיכל ירקוני בשנים 2012-2014.  ושימשה אסיסטנטית בקורס שנתי נוסף של מיכל.

זוהר יוצרת שילוב מרתק בין המחול ובין שיטות האשטנגה והויג'נאנה יוגה . שילוב בין תנועה דינאמית, זרימה, יצירת חום ונשימה מודעת - לבין דיוק , חיבור למרכז הגוף לאדמה ולשמיים,

קשר בין המרכז לקצוות הגוף והיכולת לנוע ולשהות בתנוחות עם פחות מאמץ.

זוהר, נשואה + 3 , מתגוררת במבשרת ציון.