top of page

תלמידות מספרות

לוגו זמן ליוגה עם זוהר שקוף (סקטצ').png
%25D7%2599%25D7%25A9%25D7%2599%25D7%2591%25D7%2594%2520%25D7%259E%25D7%25A9%25D7%2595%25D7
IMG-20220612-WA0054.jpg

עינת זאפרנסקי

"אני מסיימת שנה א' בקורס מורים ליוגה עם זוהר וזה מה שאני מוצאת אצלי בכל פעם שאני עולה על המזרון בכדי לתרגל:

מסירות, הבנה של מה שאני עושה, ריכוז ושקט מהסוג ש"רק זה מה שקיים עכשיו", ודיוק. דיוק פנימי וחיצוני שרק הולך וגדל, כזה שחיפשתי 22 שנים בהם אני מתרגלת יוגה ורואה את עצמי באמת הופכת להיות המורה שרציתי להיות. 

אני מסיימת שנה א' בתחושה שאני כבר נוגעת באמת במרחבי ההוראה של ידע עתיק יומין ומקודש: הידע היוגי.

hani.jpg

חני קפון

"זוהר היא המורה המשובחת 'שלי' ליוגה יותר משבע שנים.

כששואלים את זוהר שאלה בתוך התרגול, היא מקשיבה היטב, מנסה בגופה את השאלה, משתהה לחוש, אומרת מה מתאים לה ומציעה מספר אפשרויות. (כאילו) נפגשת בפעם הראשונה בשאלה. למרות מקצועיותה הבלתי מעורערת, ניסיונה העשיר והידע הרב ביוגה ובאנטומיה, היא תמיד מגלה סקרנות רעננה ומשיבה  את האחריות להקשבה לגוף- למתאמנות(ים). בכך היא מאמנת לאיכות מעמיקה והולכת של הקשבה פנימה.

וזו עבורי מתנה גדולה לחיים וליוגה.

הנחייתה מאוד מדייקת ומדויקת, מילותיה כמצפן מכוון ודימוייה המגוונים מרחיבים את התודעה וההבנה. כך גם נגיעותיה, באצבע, בשתי כפות ידיים, מסמנות כיוון ופותחות באחת את הגוף לאנחת "אהה!". הבנתי.

בפרספקטיבה של שנות התרגול אני מבינה ומרגישה איך מילים והנחיות שנאמרו בשיעורים בשנים הראשונות, היום נוכחות, ספוגות בנחת בגופי. והדרך עוד ארוכה מאוד – איזה יופי!

תודה רבה לך, מורתי."

Moran Dayagi.jpg

מורן דייגי

בוגרת מחזור א' של קורס המורים ליוגה

"*הזרימה של זוהר סוחפת!*

כמורה, וגם כבת אנוש, היא פשוט מרחיבה את הלב, סוחפת אחריה תלמידים, קשובה מאוד ובעיקר רואה את התלמידים שלה - את הניואנסים הקטנים של כל תלמיד/ה, את האיכויות השונות של כל אחת, את היכולות והמגבלות, את התמונה הגדולה והפרטים הקטנים.

 

בשנתיים בהן למדתי עם זוהר זכיתי להתפתח, לצמוח וללמוד, בזכות מורה טובה, הגונה, קשובה וסקרנית, שמלמדת בגובה העיניים, בכנות גדולה ובאותנטיות אינסופית".

%25D7%2599%25D7%25A9%25D7%2599%25D7%2591%25D7%2594%2520%25D7%259E%25D7%25A9%25D7%2595%25D7
יעל כהן

יעל כהן

הר אדר

"היי אני יעל,

ומי חשב בכלל שאהיה מורה ליוגה?!

מי שמכיר אותי יודע שתנועה ואני אף פעם לא זרמנו יחד.

אך חשיבות התנועה תמיד הובילה אותי לנסיונות חוזרים ונשנים, ניסיתי את כל סוגי האימונים ואף סיימתי לימודים בוינגייט כמאמנת כושר.

אבל עדין לא הצלחתי להתמיד באימון.

לפני 5 שנים, הגעתי לשיעור ויניאסה של זוהר. 

זוהר הקסימה אותי בהנחייתה,

משהו קרה שם שסוף סוף המודעות לתנועה התחברה לגוף שלי.

מאז התחלתי להתמיד, הסקרנות והחקרנות שבי הובילה אותי להירשם לקורס המורים לאשטנגה וויניאסה.

הגעתי לקורס, רעבה לידע, צמאה להתפתח ולהבין מדוע היוגה עושה לי כלכך טוב.

הייתי בקורס מתוך רצון להעמיק בתרגול, לחבר את התנועה לרוח ולא חשבתי לעסוק בהוראת היוגה, אך הלימודים דחפו אותי קדימה. 

היום אני מלמדת ומעבירה הלאה את הידע המשנה חיים הזה.

זוהר מורה מופלאה, 

יש בה מאגר ידע ענק, הסברים עמוקים מתוך עולם התנועה שלה, שבאמצעותם ובאפשרותם להטמיע את הידע בגוף.

בחוויה שלי הקורס הזה היה לי למסע . מסע לגילוי החיבור שלי לגוף,לתנועה, לדפוסי מחשבה חדשים ולאפשרויות בלתי מוגבלות להתפתחות בכל תחום - דרך האשטנגה, הפילוסופיה , האנטומיה.

כל מי שיבחר ללמוד אצל זוהר ירוויח ידע נכון, באופן נכון, דיוק בתנועה והשראה להנחיה אין ספק שירוויח מורה לחיים!".

IMG-20220615-WA0017.jpg

נועה יואל

לפני שש שנים נרשמתי לשיעורי יוגה בקמליה, ומהר מאד זיהיתי בין כל המורים והמורות כי זוהר היא אחת ומיוחדת! נשבתי בקסמו של עולם היוגה אל מן ההיכרות הראשונה ולאחר שיעור אחד עם זוהר, היה לי ברור שמתישהו אלמד אצלה במסגרת קורס המורים. והנה הגיע "המתישהו הזה" בתזמון מדויק ונכון לי. ואם אני עושה את זה בגיל 47, אז כל אחת יכולה!

קורס המורים של זוהר מציע הזדמנות לבניה והתפתחות אישית. הקסם הגדול נגלה כשאת מבינה כי ההתקדמות האמיתית מגיעה דווקא ממקום של העדר מאמץ. בצעדים קטנים ובטוחים, זוהר מובילה את בנות הקורס אל מעמקי היוגה והולכת יחד במסע האישי של כל אחת מאתנו.

הקורס בנוי בצורה מאורגנת להפליא, באווירה תומכת וחמה עם שיתוף, פתיחות והקשבה. כל שיעור שמסתיים משיב אותי חזרה לשגרת היום עם תחושה של מלאות ועם רצון להמשיך לחקור ולדעת.

את כל מורותיי ליוגה אהבתי, כל אחת וייחודה. זוהר התבלטה בשילוב מדויק של רכות ועוצמה (שילוב שתי תכונות שאני מאד אוהבת!), בנוסף לשפע של יצירתיות, פשטות ונועם. יש לה יכולת לראות כל אחת ולהכיר בכוחות שלה והיא מאפשרת את הספיגה וההטמעה של הלימוד בקצב קליל ונינוח.

אז אם קיימת בך ולו סקרנות קלה להרחבת הדעת והעמקה אל עולם היוגה, כדאי לך לקחת את האתגר בשתי ידיים. לא תתחרטי. באחריות.

תודה לזוהר היקרה!

flamenco-73 (1).jpg

Micaela Harari

Flamenco Dancer and Teacher

Completed Yoga Teachers' Training Certification Course with Zohar 2021

There are many yoga teacher training courses available in Israel using different approaches with a range of requirements. 

I would specifically like to recommend Zohar Shapira Mansura's two-year certification course based on personal experience. 

I have studied and practiced yoga on and off for over a decade primarily in the Jerusalem area. I have taken classes with various teachers from different traditions and methodologies here and outside of the country. 

Regardless of the "branding" of the yoga styles, I personally prefer teaching that is anatomically sophisticated, has a flowing structure to the class, and pays acute attention to the safety and comfort of all students.

Clear and calm instruction, challenging but logical pose (asana) series, and a concerted effort to help students master the material are qualities that I look for in yoga teachers. As a professional dancer, I am particularly sensitive to responsible teaching. I have been in many classes that were lacking in attention to students' limitations and capacities. 

 Zohar has unique experience and skills accumulated over years of learning and teaching. Her explanations, guidance, and example have brought me to a place where I am fully independent in my practice and able to begin my journey as a teacher.  Her profound love and understanding of movement infuse the classes. Over the course of the training, I witnessed my own development and that of the other students. 

The training is holistic and well-planned with the added benefits of anatomy, philosophy, and independent studies. 

I would highly recommend the course to anyone who is looking to really practice yoga and incorporate it into their lives. 

I would specifically recommend the course for dancers. Yoga is excellent complementary training to dancing no matter what style you are involved in. Yoga improves breathing, stamina, stability, balance, concentration, coordination, control, and conscious presence in the movement. I have incorporated all that I learned from Zohar in my teaching, performing and training. I pass on the gifts I received in Zohar's course to others. I believe that my experience in the course has deepened my investment in my work and given me a more positive and healthy approach to dancing. 

 

With Total Respect and Appreciation.

bottom of page