קורס מורי יוגה בירושלים - 

מקיף, יסודי ומעמיק

התמחות אישית וצפייה בשיעורים - משתתפי/ות הקורס יתבקשו לבוא לצפות בשיעורים שלנו החל מסוף השנה הראשונה ולשמש כאסיסטנטים/ות החל מאמצע השנה השנייה. כמו כן, על המשתתפים/ות בקורס ללמד (בני-זוג, אחים, חברים וכו')) מספר שיעורים עליהם הם ידווחו לנו.

היסטוריה ופילוסופיה של היוגה (מרצה אורחת: אגי ויטיך. דוקטורנטית בחוג למדעי דתות באוניברסיטה העברית, לומדת לתעודת הרבליסטית (רפואת צמחי מרפא) ומורה מוסמכת לאיינגר יוגה) -  נערוך סקירה קצרה של ההיסטוריה של היוגה ושל הטקסטים המרכזיים במסורת היוגה. נעמיק בלימוד היוגה סוטרה של פטנג'אלי.

אנטומיה (מרצה אורח: מיכאל מן עסיס. פיזיותראפיסט בכיר המשלב בטיפול טכניקות מנואליות, קניזיולוגיה ישומית, דיקור מערבי ועוד. מתרגל יוגה מסור למעלה מ- 8 שנים) - נלמד אנטומיה ופיזיולוגיה בסיסית בהקשר לתרגול היוגה בדגש על מערכת השריר-שלד. נעסוק בפתולוגיות שכיחות אצל מתרגלי יוגה ונביט ב "נורות אדומות" ( סימני אזהרה חמורים) ו"נורות צהובות" ( סימני אזהרה מטרידים) ונלמד כיצד להתמודד איתן בשיעורים וכיצד להימנע מהן בתרגול.

אתיקה - נושא האתיקה הוא נושא חשוב בוא נעסוק במהלך הקורס כיחידת לימוד עצמאית וכחלק משעורי הפדגוגיה. כיצד לגעת בתלמיד/ה באופן מכבד וטהור, החשיבות של שמירה על פרטיות התלמידים, אתיקה מקצועית בין מורים ועוד.

יוגה ככלי להתפחות אישית - היוגה היא כלי לחיים. במסגרת הקורס נבחן כיצד ניתן להשתמש בכלים מעולם היוגה על מנת למצוא איזון בחיי היום-יום, ולהגיע להגשמה עצמית.

The buisness of yoga - מה עושים עם כל הידע שלומדים בקורס? איך מתחילים להתפרנס מיוגה? איך בונים בסיס לקוחות (תלמידים...) יציב ונאמן. נקדיש זמן לקראת סופו של הקורס לנושא חשוב זה שאין אף קורס בארץ שעוסק בו.

תרגול אסאנות - תרגול והוראת התנוחות הם חלק מרכזי בקורס.
בשנה הראשונה נעמיק בתרגול הסדרה הראשונה (ונגיעות מהסדרה השנייה...) על פי שיטת האשטנגה-וינאיסה. בשנה השנייה נמשיך לתרגול ויניאסה-דינאמית. נלמד רצפים של תנוחות וכיצד מחברים בינהן.


בניית תרגול אישי  - הוראת היוגה מבוססת בראש ובראשונה על תרגול אישי. הדרישה המרכזית בקורס היא תרגול יום-יומי. בקורס נלמד אותך כיצד לבנות תרגול אישי מדויק, יציב, ומתמשך.

פרנאימה ומדיטציה - כל מפגש בקורס יפתח בתרגול פרנאימה (טכניקות נשימה) ומדיטציה. נלמד כיצד לפתח תרגול כזה בבית וכיצד ללמד אותו לתלמידים.

פדגוגיה - ללמוד כיצד ללמד.
הפדגוגיה היא תחום רחב המתחלק לכמה נושאים: אדג'סטינג (הכוונה במגע), מודיפיקציות (התאמת התרגול), מיומנויות שפה ובניית מערכי שיעור.

אדג'סטינג -  כיצד להשתמש במגע על מנת ללמד את התנוחה, לעזור למתרגל להעמיק בתוכה ולדייק אותה. לכל תנוחה יש יותר מאפשרות אחת של אדג'סטינג. בקורס נלמד אילו הכוונות מתאימות לכל תנוחה ואילו הכוונות מתאימות למתרגלים שונים. נלמד לפתח רפרטואר אישי של אדג'סטינג.

מודיפיקציות - התאמת התרגול לתלמידים עם צרכים שונים כגון בעיות גב/ברכיים/כתפיים, נשים בזמן מחזור, הריון ואחרי לידה ועוד.

אמנות הדיבור - שימוש בשפה ובאינטונציה בדיבור על מנת לדייק את ההוראה.

בניית מערך שיעור - תרגול האשטנגה הוא מובנה ומוכתב מראש. אולם יש יותר מדרך אחת ללמד את הסדרה הראשונה של האשטנגה יוגה. נחקור דרכים אלו ונבדוק מה היתרונות והחסרונות של כל אחת.
בהמשך נלמד לבנות שיעור ויניאסה הגיוני, תוך דגש על בחירת תנוחות המתאימות לכל רצף וחיבור הרצפים זה לזה באופן זורם מדוייק.

כן, שילחו לי פרטים נוספים על הקורס!

© 2018 by Zman Yoga Jerusalem